fot. Gmina Kepice

Nowoczesny autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych już jeździ po gminie Kępice. Będą nim dowożeni uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przytocku. Autobus ma 33 miejsca, w tym jedno przystosowane do osób poruszających się na wózkach. Wczoraj wyruszył w pierwszą trasę.

fot. Gmina Kepice

Na zakup autobusu gmina dostała dofinansowanie – 250 tys. zł z PFRON w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Całkowity koszt zakupu autobusu to ponad 508 tys. zł.

Gmina Kępice jest jedyną gminą w powiecie słupskim, która dostała dofinansowanie na zakup takiego autobusu.

– Nasz wniosek „Dostępni dla Ciebie – likwidacja barier transportowych dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Kępice” znalazł się na liście PFRON-u jako rekomendowany do wsparcia – mówi Marzena Piszko-Bojaryn, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta w Kępicach, autorka wniosku. – To bardzo nowoczesny pojazd firmy Kapena, mamy dodatkowe wyposażenie, autobus jest bezpieczny, komfort dowozu uczestników zajęć w Przytocku na pewno się poprawi. Autobus, którym dotąd byli dowożeni uczestnicy ŚDS ma już kupca, wkrótce będzie sprzedany – dodaje.

O nowy autobus zabiegał kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy Tomasz Zagrajek.

– Bezpieczeństwo dowozu naszych podopiecznych było dla nas priorytetem – wyjaśnia Tomasz Zagrajek. – O nowym autobusie myślałem od dawna, szukaliśmy możliwości uzyskania dofinansowania. Udało się, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Myślę, że nasi podopieczni również będą zadowoleni – dodaje.

To kolejny pojazd w gminie, którego zakup nie obciąża budżetu samorządu.

– Niedawno kupiliśmy nowoczesny wóz strażacki, Spółdzielnia Socjalna kilka dni temu kupiła nowy ciągnik, pieniądze na sfinansowanie tych zakupów pochodziły z dofinansowań i oszczędności naszych jednostek – mówi Maciej Chaberski, wiceburmistrz Kępic. – Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępicach wygospodarował część pieniędzy na zakup nowego autobusu, dzięki czemu niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy będą podróżować bezpieczniej i w komfortowych warunkach – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.