Funkcjonariusze posterunku policji w Potęgowie otrzymali nowy radiowóz. Zakup samochodu sfinansowały po połowie Komenda Wojewódzka Policji oraz Gmina Potęgowo.

[youtube_sc url=https://youtu.be/qB87Q2UdmG0]

W czerwcu Rada Gminy Potęgowo podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy organom policji. Zakupu dokonała Komenda Wojewódzka w Gdańsku. Gmina Potęgowo zadeklarowała dofinansowanie zakupu samochodu policyjnego w kwocie 32.500,00 zł. Faktycznie, po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego, wartość samochodu wyniosła 61.192,50 zł, w tym wartość dotacji udzielonej przez Gminę Potęgowo 30.596,25 zł. Powstały oszczędności w wysokości 1900 zł, które Gmina przeznaczy na zakup urządzenia wielofunkcyjnego do pracy biurowej na Posterunku.

We wtorek 13 grudnia wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin uroczyście przekazał kluczyki do samochodu. Radiowóz będzie do dyspozycji wyłącznie policjantów z Posterunku w Potęgowie. Komendant Miejski Policji w Słupsku inspektor Andrzej Szaniawski podziękował za wkład finansowy Gminy Potęgowo i wspieranie działalności policji i podkreślił, jak ważna jest współpraca samorządu z policją. Nowy samochód będzie nie tylko służył poprawieniu warunków pracy policjantów w Potęgowie, ale przede wszystkim ma przysłużyć się poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.