fot. UG Potęgowo

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Potęgowo przyjęła uchwałę w sprawie stanowiska poparcia budowy drogi ekspresowej S6. Inwestycja ta jest szansą rozwoju całego regionu Pomorza, w tym także powiatu słupskiego i gminy Potęgowo, poprzez ekspresowe połączenie Szczecina z Gdańskiem.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

Rada przyjęła uchwałę następującej treści:

W związku z planowaną budową drogi ekspresowej S6, my samorządowcy, opowiadamy się za priorytetową jej realizacją jako kluczowej inwestycji dla dalszego rozwoju Pomorza. Jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wypowiedziami wiceministra Infrastruktury i Budownictwa – Jerzego Szmita, umniejszające znaczenie budowy trasy S6 pomiędzy Słupskiem, a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami Resortu, że realizacja tej trasy jest niezagrożona oraz ma zagwarantowane finansowanie. W pełni popieramy budowę drogi S6 – najważniejszej arterii drogowej Pomorza. Rada Gminy Potęgowo uważa, że to szansa na ekspresowe połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem i przyspieszenie rozwoju całego Regionu.

Uchwała została przesłana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, marszałków i wojewodów pomorskiego i zachodniopomorskiego, parlamentarzystów Ziemi Słupskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.