default

Pod koniec czerwca trójmiejski odcinek Trasy Kaszubskiej ma być przejezdny dla samochodów – zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.  Kluczowy odcinek drogi ekspresowej S6 – węzeł komunikacyjny Wielki Kack –  powstaje na terenie Gdyni.

Trasa Kaszubska ma połączyć Trójmiasto z Lęborkiem. Dzięki niej te dwa ważne punkty w regionie będzie można pokonać znacznie szybciej i przede wszystkim bezpieczniej.

Droga ekspresowa S6, potocznie zwana Trasą Kaszubską, to niezwykle ważna dla Gdyni inwestycja drogowa. W znaczący sposób odciąży istniejącą Obwodnicę Trójmiasta, węzły powstające w Wielkim Kacku, na Karwinach i Dąbrowie pozwolą zwiększyć przepustowość i płynność ruchu kołowego w tej części miasta. Pozytywne skutki tej inwestycji z pewnością odczujemy nie tylko w Gdyni, ale i w całym regionie. Droga S6 z całą pewnością zbliży do siebie poszczególne gminy naszego województwa. Stworzenie wygodnego i płynnego ciąg komunikacyjnego w naszym mieście pozwoli być Gdyni jeszcze atrakcyjniejszym miejscem zarówno turystycznie, jak i biznesowo – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Trasa budowana jest jednocześnie w wielu odcinkach. Jednym z nich jest ten położony bezpośrednio na terenie Gdyni.  W ramach inwestycji  powstaje tu duży węzeł komunikacyjny – Gdynia Wielki Kack. Metamorfozę przechodzi także ul. Chwaszczyńska – wyjazdowo-wjazdową drogę, która łączy Gdynię z Kaszubami.

Obecnie na budowie drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią jest prowadzony szeroki zakres prac budowlanych. Na odcinku pozamiejskim budowane są wykonywane podbudowy dróg dojazdowych, na trasie głównej prace skupiają się na umacnianiu rowów i pracach brukarskich, na obiektach wykonywane są prace bitumiczne. W pobliżu Trójmiasta, gdzie są zlokalizowane dwa węzły zespolone – Chwaszczyno i Gdynia Wielki Kack prowadzone są roboty na licznych obiektach mostowych, w tym na wiaduktach nad ulicami Chwaszczyńską i Nowowiczlińską. Oprócz tych bardziej widocznych prac wykonywane są budowy i przebudowy infrastruktury podziemnej, których na terenach mocno zurbanizowanych jest bardzo dużo. Inwestycja zmierza ku końcowi, choć utrudnień na jej budowie na razie nie będzie mniej. Pod koniec czerwca br. Trasa Kaszubska ma być przejezdna dla samochodów – mówi Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z punktu widzenia Gdyni najistotniejszy przy budowie Trasy Kaszubskiej jest węzeł Wielki Kack. Łączy on Obwodnicę Trójmiasta z ul. Chwaszczyńską. Dzięki niemu Kierowcy będą mogli pojechać zarówno w stronę Gdańska, autostrady A1 do Łodzi i na Śląsk, jak i gdyńskiego portu, Chyloni, Szczecina czy Żukowa, Kościerzyny i innych kaszubskich miejscowości.

Obecnie trwają prace nad budową nowych wiaduktów w ciągu Obwodnicy Trójmiasta. Latem ubiegłego roku drogowcy wybudowali dwie nowe przeprawy nad ul. Chwaszczyńską. To pozwoliło im rozebrać istniejące do tej pory wiaduktu, stanowiące część obwodnicy. Teraz robotnicy stawiają konstrukcje na nowo. Przecinać one będą dwie jezdnie: ul. Chwaszczyńską, która w tym punkcie będzie zdecydowanie poszerzona oraz drogę stanowiącą element węzła, za pomocą której jadać od strony Karwin i centrum miasta dostaniemy się na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Gdańska i autostrady A1.

Materiały i fot: www.gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.