fot. airbaltic.com

Łotewskie linie Air Baltic uruchamiają nowe bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Rygą i Gdańskiem. Będzie to już drugie połączenie tych tanich linii do Polski. Przewoźnik lata już na trasie Ryga-Warszawa.

fot. airbaltic.com

Samoloty Air Baltic będą latać na trasie Ryga-Gdańsk 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Lot potrwa 1 godzinę i 20 minut. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 39 euro.  – Od 18 kwietnia mieszkańcy Trójmiasta i goście aglomeracji gdańskiej zyskają pierwszą od czasu rozpadu Związku Radzieckiego możliwość błyskawicznego dotarcia do Rygi – mówi  Krzysztof Figel, Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej w Gdańsku. – Głównym walorem tego połączenia będzie możliwość ożywienia relacji gospodarczych oraz rozszerzenia oferty turystycznej pomiędzy regionami Polski Północnej a Łotwą – dodaje konsul.

Stolica Łotwy to ważny węzeł przesiadkowy. Stamtąd można polecieć dalej do Dubaju, Moskwy, Taszkientu, Duszanbe, Baku, Archangielska, a co najważniejsze, linie Air Baltic mają świetnie rozbudowaną siatkę połączeń z Rygi do Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Air Baltic to łotewskie linie lotnicze, które  powstały w 1995 roku.  Przewożą rocznie 2,5 miliona pasażerów. 48 % udziałów w firmie posiada rząd łotewski, pozostałe udziały należą do prywatnego inwestora – Baltijas aviacijas sistemas  SIA. Flota powietrzna łotewskiego przewoźnika składa się z Boeningów 737, Boeningów 757, Fokkerów 50 i samolotów Bombardier Dash 8. Trasę Ryga-Gdańsk obsługiwały będą niewielkie samoloty Fokker 50.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.