mat. prasowe

11 maja odbyła się pierwsza konferencja pt.: „Trójmiejska Dolina Krzemowa” zorganizowana przez pasjonatów eBiznesu z Koła Naukowego Elektronicznego Biznesu (#KNEB), działającego przy Instytucie Transportu i Handlu Morskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Została ona objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu.

mat. prasowe
mat. prasowe

Celem tego przedsięwzięcia była promocja Trójmiasta jako regionu sprzyjającego rozwojowi działalności w zakresie e-biznesu oraz IT. Jednocześnie członkowie koła stworzyli możliwość zaprezentowania profili lokalnych przedsiębiorstw młodej grupie odbiorców. Była to niecodzienna okazja zarówno dla przedsiębiorców do podzielenia się swoimi sukcesami w akademickim gronie, ale także dla studentów, którzy poszukują inspiracji w kreowaniu swojej ścieżki zawodowej. Poruszane zagadnienia związane były z zakładaniem i prowadzeniem działalności sektora IT w Trójmieście oraz motywów wyboru tejże lokalizacji.

Na konferencji wystąpili kolejno: Krzysztof Moszyk prowadzący prelekcję pt.: „W stronę IT – rozwiń skrzydła w Trójmieście”, Krzysztof Spilka – „Amerykański sen w Trójmieście, czyli start-up od kuchni”, Jakub Michalak – „Wykorzystanie potencjału Amber Valley przy globalnej ekspansji” oraz Michał Mysiak i Dominik Zimakowski – „Programowanie to tylko jedna z usług ICT”.

Prelegenci w swoich wypowiedziach podkreślali, iż obecnie na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na programistów, informatyków w dziedzinie IT, a co za tym idzie rośnie możliwość szybkiego pozyskania pracy. Przybliżyli studentom, czym tak naprawdę jest start-up. Tak więc, start-up jest to praca nad własnym projektem, podczas której tak naprawdę uczymy się na własnych błędach. Start-up polega m.in. na wymyślaniu nowych technologii.  Opiera się na pomyśle, pasji; przede wszystkim jest to innowacja zmieniająca świat (spojrzenie na problemy ludzkie). W Polsce występuje ponad 2 400 start-upów, z czego 170 ulokowanych jest w Trójmieście. Większość związana jest z sektorem IT, i co ciekawe – co trzecia kobieta jest wspólnikiem.

Po przerwie kawowej, podczas której można było osobiście porozmawiać z prelegentami oraz nawiązać z nimi kontakt, odbył się panel dyskusyjny. Na Facebook-u została udostępniona relacja na żywo z możliwością zadawania pytań on-line. Studenci mieli możliwość rozwiania swoich wątpliwości zadając im liczne pytania.

Celem członków koła jest cykliczne organizowanie takiej konferencji.

Krótka charakterystyka:

Krzysztof Moszyk – Opowiedział o ekosystemie branży IT i startupów w Trójmieście, o tym gdzie można spotkać praktyków IT, gdzie warto bywać, jak zaistnieć w branży IT, nie kończąc studiów kierunkowych oraz zdradził nam ile zarabiają programiści

Krzysztof Spilka – w ciekawy sposób przedstawił drogę, którą jego firma przeszła, żeby móc stanąć w szranki ze swoimi amerykańskimi konkurentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.