fot. UG

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyli w debacie oksfordzkiej na temat obniżenia wieku emerytalnego, która odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeciwnikami UG w walce na argumenty byli studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

fot. UG
fot. UG

Studencka Debata Oksfordzka dotycząca problemu obniżenia wieku emerytalnego odbyła się pomiędzy studentami Instytutu Bankowości Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej, reprezentowanej przez SKN Analiz Rynkowych a studentami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, reprezentowanego przez KN Finansów i Bankowości.

Zgodnie z zasadami debat oksfordzkich odbyło się losowanie. W wyniku losowania zespół Uniwersytetu Gdańskiego argumentował przeciwko tezie, że należy obniżyć wiek emerytalny w Polsce, zaś – zespół SGH jej bronił.

Marszałkami debaty byli prof. Małgorzata Zaleska ze Szkoły Głównej Handlowej oraz prof. Leszek Pawłowicz z Uniwersytetu Gdańskiego. W Radzie Mędrców zasiedli: prof. Marek Góra, prof. Witold Orłowski oraz dr Wiesław Rozłucki – pierwszy prezes GPW w Warszawie.

[youtube_sc url=https://youtu.be/DSXPa-sAqSI]

Przed debatą przeprowadzono głosowanie wśród publiczności, wskazujące na preferencje określonego stanowiska.  Takie samo głosowanie przeprowadzono po wystąpieniach poszczególnych mówców z obu drużyn.  W ponownym głosowaniu publiczność skłoniła się ku tezie, że nie należy obniżać wieku emerytalnego. Debatę wygrała zatem drużyna Wydziału Zarządzania UG, która przekonała do zmiany zdania większą liczbę osób.

Skład drużyny Uniwersytetu Gdańskiego: Angelika Krawczyk, Błażej Dobek, Michał Czyżewski, Wojciech Rosener (Wydział Zarządzania UG).

Przed debatą nad tematem i argumentacją ze studentami pracowali opiekunowie: dr Kamila Bielawska oraz dr Adam Barembruch z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.