Projekt opracowany przez uczelnię pn. „System antyplagiatowy – nowa jakość zarządzania na Akademii Pomorskiej w Słupsku” otrzymał dofinansowanie z funduszy UE w ramach konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie.

Akademia Pomorska

Komisja konkursowa rozpatrzyła i oceniła razem 113 wniosków o dofinansowanie złożonych przez uczelnie z całego kraju, z czego tylko 50 wniosków uzyskało dofinansowanie. Akademia Pomorska uplasowała się na dobrym 26 miejscu. Łączna wartość dofinansowania w ramach projektu wynosi 571 405,60 tys. zł.

Dzięki realizacji założeń projektowych zostanie stworzona i wdrożona nowa procedura antyplagiatowa, ponadto zrealizowany będzie cykl szkoleń dla pracowników uczelni i studentów, jak również działania w zakresie popularyzowana wiedzy o procedurach antyplagiatowych w środowisku akademickim.

Nowy system poprawi procedury kontroli prac dyplomowych, co zwiększy efektywność pracy i uszczelni system ochrony nowych wartości intelektualnych. Pracownicy uczelni zyskają nowoczesne narzędzie, poszerzone o dostęp do nowych baz repozytoryjnych. Wdrożenie projektu obejmuje także rozbudowę elektronicznego archiwum prac dyplomowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.