fot. facebook / Słupsk

3 grudnia miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku Centrum „america@your library”. W uroczystości wziął udział Paul Wayne Jones, ambasador USA w Polsce i Robert Biedroń, prezydent miasta Słupska.

fot. facebook / Słupsk
fot. facebook / Słupsk

„Ameryka w twojej bibliotece” to program Ambasady Amerykańskiej w Warszawie skierowany do bibliotek publicznych w Polsce. Program opiera się na partnerstwie między ambasadą USA i wybranymi bibliotekami. Jego celem jest stworzenie platformy służącej przekazywaniu informacji i materiałów na temat Stanów Zjednoczonych oraz prowadzenia związanej z tym działalności, by zainteresować odbiorców w miastach, w których nie ma amerykańskiej ambasady ani żadnej innej sponsorowanej przez USA działalności.

Biblioteki partnerskie biorące udział w programie „america@your library” otrzymują zbiór książek w języku angielskim oraz inne materiały poświęcone Stanom Zjednoczonym, jak również dostęp do internetowych baz danych. Wyjściowy pakiet składa się z około 100 tytułów książkowych oraz dostępu online do ponad 20 komercyjnych baz danych, m.in. 20 000 baz artykułów z periodyków, książek elektronicznych w języku angielskim i hiszpańskim, encyklopedii dla dorosłych i encyklopedii dla dzieci, informacji na temat nauki i technologii, wiadomości biznesowych, literatury i krytyki literackiej, spraw bieżących, raportów z posiedzeń Kongresu, materiałów do nauki języka angielskiego oraz materiałów dla nauczycieli tego języka. Ponadto ambasada USA w Polsce współpracuje z bibliotekami partnerskimi przy organizacji warsztatów i zapraszaniu prelegentów na prezentacje, jak również przy organizacji innych programów kulturalnych poświęconych Stanom Zjednoczonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.