fot. gk: Prezydent Słupska Maciej Kobyliński

Po dwóch miesiącach sporów i negocjacji z PO prezydent Słupska Maciej Kobyliński wyznaczył swego drugiego zastępcę. Zostanie nim Krzysztof Sikorski, rekomendowany przez PO.

fot. gk: Prezydent Słupska Maciej Kobyliński

W poniedziałek wieczorem, po kilku godzinach rozmów z liderami słupskiej Platformy Obywatelskiej, prezydent Słupska zaakceptował kandydaturę Krzysztofa Sikorskiego na swojego drugiego zastępcę. O tej decyzji poinformował Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta Słupska, tuż po spotkaniu  prezydenta Kobylińskiego z liderami PO – senatorem Kazimierzem Kleiną,  posłem Zbigniewem Konwińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Sołowinem. Decyzję o koalicji z M. Kobylińskim działacze PO konsultowali z pomorskim zarządem partii. Oba kluby nie będą podpisywać dokumentu poświadczającego koalicję. Nadal trwają negocjacje w sprawie podziału kompetencji i poszczególnych wydziałów w UM.

fot. archiwum: Krzysztof Sikorski

39-letni Krzysztof Sikorski jest członkiem zarządu powiatowego PO. W ubiegłym roku bez powodzenia kandydował  do Rady Miasta. Obecnie jest zatrudniony w słupskim oddziale  Poczty Polskiej na stanowisku zastępcy dyrektora. W ratuszu zastąpi Ryszarda Kwiatkowskiego. Umowę prawdopodobnie podpisze w środę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.