fot. gk: Maciej Kobyliński, SLD i PO zawierają koalicję

To już pewne: prezydent Słupska Maciej Kobyliński zawiera koalicję z Platformą Obywatelską. Drugim zastępcą prezydenta zostanie polityk PO, Krzysztof Sikorski.

fot. gk: Maciej Kobyliński, SLD i PO zawierają koalicję

Decyzję prezydenta poznamy w poniedziałek. Jednak jest już pewne, że drugim zastępcą Macieja Kobylińskiego zostanie Krzysztof Sikorski, członek PO, obecnie zastępca dyrektora ds. Sieci i Operacji Oddziału Rejonowego Centrum Poczty w Słupsku. Kandydat na wiceprezydenta na razie nie udziela  żadnych komentarzy. Jak twierdzą  portale gp24.pl oraz kurierslupski.pl, do tej pory mówiło się, że najpoważniejszym kandydatem na fotel wiceprezydenta był dziennikarz Piotr Ostrowski, obecnie prezes Radia Koszalin. Warunkiem miało być uzyskanie poparcia PO. Nieoficjalnie wiadomo, że  tylko część członków mu go udzieliła. – Bali się, że będzie zbyt wyrazistą postacią i może być groźnym kandydatem dla człowieka PO w przyszłych wyborach. Stąd pomysł, aby PO wystawiła innego kandydata – powiedział portalom jeden ze słupskich samorządowców.

– Popieram każdą  koalicję, która będzie konstruktywnie działać na rzecz Słupska i rozwijać moje miasto i cieszę się, że obie strony wybrały wreszcie wiceprezydenta – powiedział Piotr Ostrowski. – Opinia, że byłem kandydatem na to stanowisko schlebia mi, ale nie czyniłem żadnych starań, ponieważ spełnia mnie moja praca w rozgłośni – dodał.

Krzysztof Sikorski, którego zaproponował na to stanowisko poseł Zbigniew Konwiński,  ma 39 lat. Startował bez powodzenia w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Słupsku z okręgu numer III. Znalazł się na drugim miejscu listy PO i zdobył 136 głosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.