mat. prasowy

13 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, którego celem było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym oraz upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę.

mat. prasowy
mat. prasowy

– Do udziału w konkursowych zmaganiach przystąpiło 50 wykonawców. Byli to zarówno soliści i zespoły ze słupskich szkół podstawowych oraz ze szkół w Zaleskich, Wytownie, Kobylnicy, Redzikowie i Ustce. Wykonawców oceniało jury w składzie: Ewa Misiewicz – konsultant ds. muzyki, muzykoterapii i dydaktyki sztuki w ODN w Słupsku; Bartosz Kieresiński – dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha, muzyk; Piotr Merecki – muzyk, wokalista , dziennikarz radiowy – mówi Iwona Poźniak, koordynator konkursu.

W kategorii solistów I miejsce zajęła Wiktoria Sędłak z ZS w Redzikowie (opiekun: Sylwia Skonieczna), II miejsce wywalczył Eryk Skonieczny z SP 3 w Słupsku (opiekun: Alicja Skrzypińska, Monika Muszyńska), a III miejsce przypadło Weronice Boruckiej z SP 6 w Słupsku (opiekun: Barbara Prawdzik). W kategorii zespoły I miejsce zajął Zespół Urwisy z SP 3 w Słupsku (opiekun: Ewa Chowaniec), II miejsce ex aequo przyznano zespołowi Marzenie z SP 2 w Słupsku (opiekunowie: Katarzyna Sawicka i Anna Pietruszewska) i zespołowi Mini Wiolinki z SP w Zaleskich (opiekun: Mariola Wólczyńska).

Ponadto przyznano wyróżnienia: Weronice Jamróz z SP 4 w Słupsku (opiekun: Edyta Stańczyk), Joannie Płatwie z SP w Wytownie (opiekun: Zorza Sędzicka), Roksanie Garbolińskiej z SP w Zaleskich (opiekun: Mariola Wólczyńska), Zespołowi Figielek z Domu Kultury w Ustce (opiekun: Mariola Wólczyńska), Duetowi: Marta Kaźmierska i Magdalena Skok (opiekun: Urszula Tamulis) z Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce.

GRAND PRIX V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej przyznano zespołowi Urwisy z SP 3 w Słupsku.

Nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy: pióro z grawerunkiem i egzemplarz konstytucji z dedykacją Prezydenta otrzymała Karolina Leszczyńskiej z ZSS w Kobylnicy (opiekun: Joanna Janulewicz-Nyc). Nagrodę dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni Tatiana Gałczyńska wręczyła: Weronice Boruckiej z SP 6 w Słupsku i Wiktorii Bilendzie z NSP 7 w Słupsku. Nagrody Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku otrzymali za I, II i III miejsce soliści, a Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy swoją nagrodą wyróżnił Roksanę Garbolińską z SP w Zaleskich.

Jurorzy z uznaniem podkreślili fakt, że opiekunowie zespołów i solistów sięgnęli w doborze repertuaru nie tylko do pieśni tradycyjnych, ale szukali inspiracji również we współczesności.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i organizacjom, które wsparły przygotowanie V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.