fot. kartuzy.pl

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie to peerolwska skostniała upolityczniona banda – tak napisał na swej stronie facebook Marek Wantoch-Rekowski z Ciemna, organizator kaszubskiego rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. Jednocześnie złożył legitymację ZK-P.

fot. kartuzy.pl: M. Wantoch-Rekowski

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie to peerolwska skostniała upolityczniona banda, która ma gdzieś działalność na rzecz Pomorza – tak określił największą  kaszubską organizację jej działacz,  Marek Wantoch-Rekowski z Ciemna (pow. Bytowski). Jednocześnie oddał  legitymację członka ZKP. O Organizator słynnego corocznego rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach swoją rezygnację upublicznił na portalu facebook. To odpowiedź Wantoch-Rekowskiego na decyzję zarządu głównego ZK-P,  który odebrał mu prawo głosu na zjeździe delegatów. Jednocześnie zrzeszenie traci jedną z najważniejszych imprez roku – Dzień Jedności Kaszubów, który w  tym roku odbędzie się w marcu w Słupsku. 

Problemy zaczęły się, gdy zarząd ZK-P zdecydował, że kaszubski działacz nie będzie mógł głosować na najbliższym Zjeździe Delegatów, bo oddział w Tuchomiu nieprawnie wybrał go na swojego przedstawiciela. Okazało się bowiem, że Wantoch-Rekowski w momencie wyboru nie był jeszcze członkiem ZKP, o czym nie był poinformowany. Tymczasem podczas wyborów w Tuchomiu obecny był sam prezes zrzeszenia Łukasz Grzędzicki i nie zgłosił sprzeciwu.

1 KOMENTARZ

  1. A ja się nie zgodzę z tym, że ZKP „traci Dzień Jedności Kaszubów”. DJK to nasze święto narodowe, każdy powinien je obchodzić i nie można powiedzieć, iż Zrzeszenie je traci, czy w ogóle, że ktokolwiek je traci…
    Jeżeli chodzi o same obchody organizowane w Słupsku, to w wczorajszym numerze Dziennika Bałtyckiego, w artykule poświęconym p. Markowi Wantoch-Rekowskiemu, w ostatnim akapicie czytamy: „Prezes ZKP nie pogniewał się na Wantoch-Rekowskiego. – Zgodnie z umową, oddziałowi w Słupku przekazaliśmy 5 tys. złotych na organizację Dnia Jedności Kaszubów. Nie odstąpimy od tego, a kontrimprezy nie będziemy robić. Zapraszamy w marcu do Słupska!” ( http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs256.snc6/180449_185384368160565_100000670090409_496525_2004374_n.jpg )
    Czy w takim razie ZG ZKP mimo cięć dotacji z Ministerstwa mogło od tak wyrzucić 5 tys. złotych na coś, co własnie traci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.