mat. prasowe

Bezpłatne seminaria, warsztaty, konferencje dla stawiających pierwsze kroki w biznesie odbędą się w dniach 16-20 listopada, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W organizację aktualnie 150 wydarzeń włączyło się ponad 50 pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu.

mat. prasowe
mat. prasowe

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP), to międzynarodowa inicjatywa promująca rozwój oraz aktywną postawę w biznesie. Organizowany od 2008 r., w 143 krajach świata, w tym również w Polsce. „Zapraszam w imieniu instytucji oraz firm, które włączyły się w inicjatywę Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę, wymienić doświadczenia a przede wszystkim zainspirować i rozbudzić pozytywnego ducha przedsiębiorczości. Różnorodność wydarzeń sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy program oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na ogólnopolskiej stronie internetowej wydarzenia www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl oraz na stronie Agencji Rozwoju Pomorza i profilu Facebook   – mówi Katarzyna Matuszak – dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza, regionalnego koordynatora inicjatywy. W ofercie Pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu jak co roku wiele ciekawych wydarzeń. Inkubator Starter organizuje m.in. udział w Creative Morning, zajęcia z przedsiębiorczości dla uczniów w ramach projektu „In Business”, udział w międzynarodowej konferencji BeeZee poświęconej trendom w edukacji. Fundacja Gospodarcza zapraszana na indywidualne doradztwo księgowe, Gdyńskie Centrum Wspierania Biznesu na szkolenie „Skuteczny Marketing Internetowy, czyli jak pozyskać klienta w Google” a Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na spotkanie z Natalią Hatalską , która zaprezentuje wykorzystanie nowych technologii w komunikacji z klientami, a także na warsztaty – „Start-up bez tajemnic” dla studentów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz na Giełdę Pracy dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w organizacje wydarzeń włączył się Wojewódzki Urząd Pracy, który zorganizował Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w 17 miastach na Pomorzu. Więcej informacji www.tydzienprzedsiebiorczosći.pl oraz www.arp.gda.pl

Program wydarzeń Agencji Rozwoju Pomorza  

16 listopada (poniedziałek)

  • Koszty kwalifikowane i ich rozliczanie w projektach unijnych. Gra symulacyjna na przykładzie konkursu POIR poddziałanie / 1.1.1. – warsztat w formie gry symulacyjnej mający na celu pokazanie podstawowych zasad rozliczania kosztów kwalifikowalnych przy realizacji projektów finansowanych z funduszy UE.

18 listopada (środa)

  • Kompetencje w organizacji, czyli jak osiągać cele biznesowe – seminarium obejmuje tematykę: czym są kompetencje zawodowe, jak wybrać kluczowe kompetencje, sposoby oceny poziomu kompetencji oraz metody ich rozwijania. Ekspert prowadzący spotkanie będzie uzasadniał dlaczego warto budować system zarządzania w firmie przez kompetencje.
  • Biznes z głową. Jak się porozumieć, gdy inna chemia? – prowadzący warsztat wskaże nie tylko narzędzia, które rozwijają umiejętność budowania kontaktu i radzenia sobie z oporem, ale równocześnie pokazuje błędy, które są bardzo często popełniane, gdy nie potrafimy zjednać sobie innych. Uczestnicy otrzymają odpowiedzi na następujące pytania: Jak budować kontakt z kimś, kogo słabo znam?, Jak wzbudzić w nim sympatię do siebie?, Jak pozyskać relacje kogoś, kto „nadaje na innej fali” i jest „inny”?

19 listopada (czwartek)

  • Możliwości finansowania działalności gospodarczej ze środków UE – na spotkaniu będą prezentowane możliwościami pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz finansowanie jej rozwoju.
  • Biznes szminką pisany – spotkanie mentoringowe dla pań, które zamierzają założyć lub od niedawna prowadzą własną firmę. Na spotkanie zaproszone zostaną panie, które od lat prowadzą własną działalność, podzielą się swoimi doświadczeniami, odpowiedzą na pytania uczestniczek, udzielą praktycznych rad. Spotkanie jest okazją do zyskania pewności siebie w realizacji planowanych celów, a także dodatkową możliwością do nawiązania kontaktów biznesowych.
  • Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sopocie zaprasza na konsultacje dla zainteresowanych Funduszami Europejskimi. Mobilne Punkty Informacyjne organizują spotkania z klientami w miejscowościach, w których nie ma Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Tym razem z konsultacji będą mogli skorzystać mieszkańcy Sopotu.

20 listopada (piątek)

  • Coaching dla Przedsiębiorców. Trzy Mini-Warsztaty Coachingowe – warsztaty poświęcone kwestiom motywacji, wyznaczania celów – kompetencji przedsiębiorcy, wskazówek dla początkujących przedsiębiorców oraz Start- up.
  • Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce – szkolenie dla osób, które chcą się zapoznać z zasadami aplikowania o Fundusze Europejskie oraz zasadami realizacji projektów. W szkoleniu przewidziana jest część warsztatowa
  • Sukces na szpilkach – to otwarty projekt bazujący na cyklicznych spotkaniach pań, których celem jest wymiana doświadczeń w zakresie rozwoju biznesu, uzyskania wsparcia i dostarczenia wiedzy, zdobyciu kontaktów na Pomorzu. Projekt powstał z myślą o aktywizacji pań do prowadzenia własnej firmy jako alternatywy dla pracy na etacie i stanowi kompendium wiedzy i rozwiązania kobiecych dylematów pogodzenia roli żony i matki z jednej strony oraz bizneswoman z drugiej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji i zgłoszenia

www.arp.gda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.