fot. KMP Słupsk

Policjanci ze Słupska niedługo po zgłoszeniu zatrzymali 18-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w środę w jednym z kiosków w centrum miasta. Sprawcę, który przyłożył ekspedientce nóż do szyi spłoszył wchodzący do punktu klient.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Dyżurny słupskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju w jednym z miejscowych punktów lotto. Policjanci natychmiast przyjęli zgłoszenie i udali się we wskazany rejon gdzie zastano pokrzywdzoną. Z jej relacji wynikało, że kilka minut przed godziną 18.00, do sklepu wszedł młody mężczyzna, wykorzystał moment gdy nikogo innego w punkcie nie było, od tyłu chwycił za szyję pokrzywdzoną i trzymając nóż w ręku zażądał od niej wydania pieniędzy.

– Napastnika spłoszył inny klient, który właśnie wszedł do kiosku. Informacja o rysopisie sprawcy natychmiast trafiła do wszystkich patroli na terenie Słupska. Rozpoczęły się jego poszukiwania. Niespełna 30 minut później na telefon alarmowy policji zadzwonił mężczyzna, który przyznał się, że to on napadł na ekspedientkę w kiosku – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Późniejsze działania policjantów doprowadziły do ustalenia gdzie przebywa, a następnie jego zatrzymania. Sprawcą okazał się 18-letni słupszczanin. Mężczyzna trafił do aresztu. W sobotę, sąd w Słupsku na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec niego jednomiesięczny areszt.

Za usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 18-latkowi grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.