fot. ustka.pl

Społeczne Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego włączyło się w zbiórkę charytatywną „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach 2015”. UTO zaangażowało do pomocy naszym rodakom na Kresach inne usteckie szkoły – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce i Gimnazjum. W akcję włączyli się także seniorzy z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

fot. ustka.pl
fot. ustka.pl

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą pomóc naszym rodakom, mogą po wcześniejszym kontakcie z UTO przekazać im dary. – Ważne, żeby były to rzeczy lekkie w transporcie. Zamiast odzieży, czy środków chemicznych, lepiej przekazać zabawki, gry planszowe, książki, czy rękodzieło – podkreśla Klaudia Sołoduch, prezes UTO.

Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno w 2014 roku. Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci polskich korzeni oraz pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa.

Organizatorami pomocy są Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Szczecinie. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 6 ton darów i 34 tys. złotych. Na Litwę pojechało 400 paczek.

Datki można wpłacać na specjalne konto Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin): 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem „Kresy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.