fot. KMP Słupsk

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez policjantów Specjalistycznych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji KWP w Gdańsku zatrzymali 9 mieszkańców Słupska podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkowie grupy przez blisko rok dopuszczali się poważnych przestępstw. Zarzucono im m.in. liczne podpalenia samochodów, rozboje, a także nielegalne posiadanie broni palnej. Trzej podejrzani trafili do aresztu.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Zatrzymania były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów KMP w Słupsku oraz CBŚP, którzy od blisko roku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie Słupska. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy umożliwił rozbicie grupy i przedstawienie jej członkom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną i amunicję wykorzystywaną przez członków grupy.

Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zatrzymanym m.in. zarzuty posiadania i handlu bronią, udziału w bójkach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, niszczenia mienia poprzez celowe podpalanie oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Dwóm zatrzymanym 43-letniemu Marcinowi K. oraz 47-letniemu Zbigniewowi S. prokurator zarzucił kierowanie zorganizowaną grupą przestępcza o charakterze zbrojnym oraz zlecenie większości przestępstw popełnionych przez pozostałych członków.

– Członkowie grupy brali m.in. udział w zdarzeniu, do którego doszło 9 sierpnia 2015r. w Słupsku w rejonie stadionu 650-Lecia. W ramach porachunków gangsterskich członkowie rywalizujących ze sobą grup, oddali w swoim kierunku kilkanaście strzałów z broni palnej, załadowanej ostrą amunicją – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Dzięki skutecznej pracy policjantów i prokuratury udało się także udowodnić, że zatrzymani są odpowiedzialni za liczne podpalenia samochodów, do których dochodziło od początku bieżącego roku na terenie Słupska.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku trzej podejrzani, decyzją sądu, trafili do aresztu. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.