fot. SOK

„Powrót króla na Kaszuby” to muzyczne show o charakterze lokalnym, oparte na scenicznych działaniach wokalno-konferansjerskich charyzmatycznej postaci Włodzimierza Bąka i oprawione nowatorskimi aranżacjami słupsko-trójmiejskiego zespołu Chłopaki. To spotkanie z legendami muzyki polskiej i światowej, na które zaprasza sam Bąk odbędzie się już 6 września o godz. 18.00 w Teatrze Rondo. Bilety w cenie 20 i 15 złotych. 

fot. SOK
fot. SOK

Lecz kim właściwie jest Włodek Bąk? To wiecznie młody, wejherowski bard, gawędziarz i szołmen o ekscentrycznym image kaszubskiego Elvisa Presleya i bezceremonialnej powierzchowności rozbitego kutra. Silną inspiracją do stworzenia postaci Włodka i jego Szoł jest twórczość Andy’ego Kaufmana, amerykańskiego mistrza komizmu. Jednocześnie sam Włodzimierz Bąk w swej twórczości czerpie inspiracje z klasyki polskiej muzyki rozrywkowej – bliscy są mu Seweryn Krajewski i Krzysztof Krawczyk, ale również legendy światowego rocka, takie jak Tina Turner czy The Rolling Stones.

Bąk ze zręcznością żonglera lawiruje między amerykańską kulturą popularną a polskim sentymentalizmem. A tym razem będzie można również usłyszeć po raz pierwszy autorskie kawałki Włodka i Chłopaków!

  • pomysł, tekst i wykonanie: JUSTYNA BARTOSZEWICZ(Teatr Wybrzeże),
  • konsultacja reżyserska, tekstowa i psychologiczna: MICHAŁ DERLATKA i MONIKA DAWIDZIUK,
  • opracowanie muzyczne: Chłopaki (Przemek Bartoś,Łukasz „Brodacz” Sasko, Kuba Zwolan i
    Adrian „Cygan”Kondratowicz),
  • wideo: KRZYSZTOF KUJAWSKI,
  • przygotowanie wokalne: ANNA DOMŻALSKA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.