fot. policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zapraszają wszystkich chętnych do oznakowania swojego roweru. Kolejna już akcja gdzie będzie można oznakować swój rower, a tym samym zabezpieczyć przed kradzieżą, odbędzie się 29 sierpnia (w sobotę) w dwóch miejscach. Od godziny 11.00 – 13.00, policjanci znakują rowery w Galerii Słupsk na ulicy Tuwima, a od godz. 12.00-16.00 w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku (SOSIR).

fot. policja.gov.pl
fot. policja.gov.pl

Znakowanie roweru jest dodatkowym zabezpieczeniem roweru przed jego kradzieżą. Polega to na trwałym wygrawerowaniu w rowerze cech identyfikacyjnych w postaci 10 znakowego kodu. Takie dane następnie wprowadzane są do policyjnego systemu. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie procederu kradzieży rowerów, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami.

– Zbierana jest baza danych, która umożliwia dotarcie do właściciela roweru w sytuacji jego odzyskania. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zabranie dowodu osobistego bądź innego dokumentu potwierdzającego tożsamość lub w miarę możliwości dowodu zakupu roweru, gwarancję. Jego brak nie wyklucza znakowania roweru – jedynie wydłuża nieznacznie procedurę – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

1 KOMENTARZ

  1. Kolejna fikcja. Mój skradziony rower był oznakowany. Po tygodniu prokuratura umorzyła śledztwo. Nawet nie wiem czy podjęto jakiekolwiek działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.