fot. UG Kobylnica

26 sierpnia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyła się konferencja pod hasłem: „PROSUMENT – PRZYSZŁOŚĆ ENERGETYCZNA SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH”. Celem konferencji było przybliżenie treści Programu „Prosument”, który umożliwia osobom fizycznym, wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystujących OZE do produkcji energii elektrycznej lub energii elektrycznej i cieplnej, z możliwością sprzedaży nadwyżek do sieci.

fot. UG Kobylnica
fot. UG Kobylnica

Program, przygotowany przez NFOŚiGW, promuje nowe technologie OZE, rozwija społeczną świadomość ekologiczno – ekonomiczną oraz propaguje postawy prosumenckie.

Konferencja adresowana była do wszystkich zainteresowanych realizacją mikroinstalacji, a w szczególności samorządów gmin i innych podmiotów realizujących lub planujących udział w programie „Prosument”. Organizatorami konferencji byli Gmina Kobylnica oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawili następujące zagadnienia:

  • Pani Maria Milewska (NFOŚiGW) – Finansowanie instalacji prosumenckich w ramach programu Prosument;
  • Pan Jarosław Neneman (Podsekretarz Stanu MF) – Rozliczenia podatkowe związane z Programem Prosument;
  • Pan Maciej Kapalski (Departament Energii Odnawialnej MG) – Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii;
  • Pani Ewa Megger (BOŚ Bank) – EkoKredyt Prosument, EKOkredyt PV.
fot. UG Kobylnica
fot. UG Kobylnica

Konferencja organizowana była pod patronatem honorowym Senatorów RP Kazimierza Kleiny i Leszka Czarnobaja oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.