fot. slupsk.pl

W niedzielę, 19 lipca o godz. 9.30 w Kościele św. Jacka w Słupsku odbędzie się pożegnanie księdza proboszcza Jana Giriatowicza, który przeszło po 50 latach posługi kapłańskiej odchodzi na zasłużoną emeryturę.W uroczystości pożegnalnej udział weźmie biskup Edward Dajczak. 

fot. slupsk.pl
fot. slupsk.pl

Ksiądz Jan Giriatowicz urodził się w wielodzietnej rodzinie na kresach Rzeczypospolitej Polskiej. Wartości, które wyniósł z domu rodzinnego ukształtowały jego szlachetną naturę.

Ksiądz Jan, jak nazywany jest przez mieszkańców Słupska, wkroczył na ścieżkę służby Bogu 49 lat temu. Od 34 lat jest proboszczem parafii pw. św. Jacka w Słupsku. W okresie przemian demokratycznych zachodzących w Polsce w latach 80-tych ubiegłego wieku wspierał duchowo, moralnie i materialnie ludzi walczących o zmiany w naszym kraju jak i ich rodziny. Uznawany jest za niekwestionowanego kapłana Rady Miejskiej w Słupsku.

Za swą patriotyczną postawę 23 maja 2006 roku został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także Honorowym Obywatelem Miasta Słupska.

Źródło: UM Słupsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.