fot. facebook / Gmina Kępice

288 zawodników i zawodniczek wzięło udział w XXII Biegu im. E. Garduły w Korzybiu (dobiegło 253). Padł nie tylko rekord uczestników, ale też rekord trasy.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Na trasie, liczącej 10,5 km stanęli zawodnicy z całej Polski – byli m.in. biegacze z Małopolski, Polski centralnej, Trójmiasta, ale też z zagranicy. Korzybski bieg od lat cieszy się zainteresowaniem biegaczy ze względu na wyjątkową atmosferę, stworzoną przez Zenona Słomskiego – organizatora i dyrektora biegu. Startuje w nim wielu maratończyków i utytułowanych biegaczy, m.in. Baca Edward Dudek, czy najstarszy zawodnik biegu – 84-letni Marian Bartnik. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi w kategoriach szkoły podstawowe i gimnazjalne.

W tym roku w biegu startowali także zawodnicy z Kenii i to oni narzucili ostre tempo. Ostatecznie zajęli 1 i 3 miejsce w kategorii mężczyzn i 1 miejsce w kategorii kobiet.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Spikerkę poprowadził Roman Toboła ze Szczecinka, uznawany za jednego z najlepszych komentatorów w kraju. W klasyfikacji drużynowej wygrał LKB Braci Petk. Tym samym ekipa prezesa Zygmunta Petka powtórzyła prymat z 2014 roku. Na drugim miejscu uplasował się Klub Biegacza Goch Bytów, na trzecim Florian Chojnice. Po biegu głównym odbyły się loteria, w której do wygrania było około 60 nagród. Głównymi nagrodami były rowery.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Klasyfikacja Bieg główny:

Kobiety:
1 miejsce  Gladys Kiprotich (00:39:40)
2 miejsce Monika Stawarz (00:43:41)
3 miejsce Katarzyna Werner (00:44:09)
Mężczyźni:
1 miejsce Gilbert Kipkosgei (00:32:31) – rekord trasy
2 miejsce Marek Kowalski (00:32:36) – zwycięzca biegu z 2014 r.
3 miejsce Francis Kiplagat (00:33:37)

Organizatorem biegu była Ochotnicza Straż Pożarna w Korzybiu, współorganizatorami Gmina Kępice oraz Biblioteka w Kępicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.