fot. kopernik.org.pl

Od 17 do 19 lipca do Słupska zawita wystawa „Eksperymentuj” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Dzięki niej dzieci i dorośli będą mogli poprzez zabawę poznawać mechanizmy rządzące skomplikowanymi zjawiskami naukowymi.

fot. kopernik.org.pl
fot. kopernik.org.pl

Wystawa prezentowana będzie na ul. Nowobramskiej od piątku do soboty w godz. 12.00-18.00, w niedzielę w godz. 12.00-16.00. Wstęp wolny.

Zwiedzający będą mogli samodzielne przeprowadzić doświadczenia, wyjaśniające naukowe zjawiska. Dowiedzą się, dlaczego bańki mydlane są zwykle okrągłe. Będą mogli schłodzić jabłko do temperatury –196 stopni C i przemienić je w młotek, którym bez problemu wbiją gwóźdź. Sprawdzą, jak to się dzieje, że po zmroku przestajemy widzieć kolory i dlaczego czerwony przedmiot oświetlony niebieskim światłem wydaje nam się czarny. Poznają także tajemnice mózgu prezentera radiowego – jaki trening musi on przejść, by móc mówić nie myląc się i jednocześnie odsłuchiwać nagranie. Nietrudno będzie tu także o prawdziwie sportowe emocje: można zmierzyć się z ciśnieniem atmosferycznym i spróbować rozerwać półkule magdeburskie, wziąć udział w wyścigu walców albo wyrównać szanse piórka i ołowianej kulki w wyścigu, które pierwsze spadnie. Będzie też okazja, by stanąć do zawodów z ludzkim sercem.

Organizatorzy: Słupski Ośrodek Kultury, Miasto Słupsk, Kafeina, Fundacja Inydgo, Fundacja Aktywne Pomorze.

Sponsorzy: Miasto Słupsk, Kafeina, Góra Lodowa, Gino Rossi, Wodociągi Słupsk, Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku, Hydro Naval, 6 Wojskowy Odział Gospodarczy, Lasercolor, Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.