fot. facebook / Słupsk

23 czerwca Urząd Miejski w Słupsku otrzymał decyzję Sądu Okręgowego w Gdańsku dotyczącą wstrzymania w całości wykonania wyroku Sądu Polubownego w sprawie zwrotu przez miasto firmie Termochem 24 milionów złotych.

fot. facebook / Słupsk
fot. facebook / Słupsk

– To bardzo dobra wiadomość dla miasta. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i na to postanowienie przysługuje zażalenie do II instancji – mówi Robert Biedroń, prezydent miasta Słupska.

Zobacz także: <<< Słupsk popłynął z akwaparkiem. Miasto musi zwrócić 24 mln. złotych >>>

Oprócz wniosku o wstrzymanie wyroku równolegle urzędnicy słupskiego magistratu przesłali również wniosek o skargę o uchylenie wyroku sądu arbitrażowego.

– Czekamy na decyzję sądu w tej sprawie. Prawomocne wstrzymanie wykonania wyroku spowoduje, że miasto będzie miało znacznie więcej czasu na zabezpieczenie środków na ewentualną realizacje wyroku. Wstrzymanie wyroku oznaczać będzie także minimalizowanie ryzyka finansowego miasta, oznacza to także rozpoczęcie prowadzenia sporu przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, co do zarzutów zgłaszanych w skardze na orzeczenie sądu arbitrażowego – podkreślał prezydent Biedroń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.