fot. KMP Słupsk

Policjanci Wydziału Prewencji słupskiej komendy, spotkali się z uczniami Technikum Ekonomicznego i Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku realizując lekcje „Bądź świadomym kierowcą”. Program ten jest skierowany do młodych kierowców i osób ubiegających się o prawo jazdy.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Akcja „Bądź świadomym kierowcą” ma trafić do młodych kierowców i osób dopiero ubiegających się o prawo jazdy, a jej celem jest uświadomienie zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci na spotkaniach z młodzieżą omawiają zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy przekraczający dopuszczalne prędkości oraz prowadzący auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Program został opracowany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Słupsku.

– Uczniom prezentowano filmy ukazujące jak zmieniają się reakcje kierujących pod wpływem alkoholu. Przestawiono i omówiono także skutki przekraczania dopuszczalnej prędkości samochodem czy motocyklem – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Prowadząca spotkanie, kom. Elżbieta Rychert z Wydziału Prewencji KMP w Słupsku zaakcentowała aspekt wakacyjnego „luzu”.

– W tym okresie często zapominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i poddajemy się emocjom – mówi komisarz Ewa Rychert. – Wiele niebezpiecznych sytuacji można uniknąć, zachowując rozsądek i rozwagę – dodaje.

Ta lekcja miała na celu min. ukazać jakie mogą być konsekwencje wsiadania za kierownice pod wpływem alkoholu, bądź bycie pasażerem nietrzeźwego kierującego. Zajęcia bezpieczeństwa spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Z uwagą uczniowie wysłuchali wykładu. Później zadawano pytania i dyskutowano na tematy trudne dla każdej ze stron.

Jak zapowiadają policjanci, tego typu przedsięwzięcie będzie kontynuowane w innych szkołach powiatu słupskiego aż do rozpoczęcia wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.