fot. KMP Słupsk

W sali wykładowej Domu Kultury w Potęgowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami tej gminy pt. „Bezpieczny Senior”. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz grupa „seniorów aktywnych”.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Policjanci już na samym początku spotkania zwrócili uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz radzili jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. Przygotowana specjalnie na to spotkanie prezentacja multimedialna, przedstawiała najważniejsze metody i sposoby, którymi posługują się sprawcy przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Prowadząca spotkanie asp. Anna Kowalik z Wydziału Prewencji KMP w Słupsku omówiła najważniejsze problemy dotyczące podpisywania umów kredytowych oraz jak się okazało przedłużania umów z dostawcami energii, telewizji czy telefonii cyfrowej. Udział w debacie wzięli seniorzy z Potęgowa i gminy.

– Podczas dyskusji seniorzy zadawali pytania o problemach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie zakupów w Internecie czy w sklepach stacjonarnych, oraz o związanych z tym prawem do rękojmi czy gwarancji – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Seniorzy mieli możliwość również przedstawić swoje oczekiwania względem policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Spotkanie miało na celu przede wszystkim wypracowanie wspólnych metod działania oraz przedsięwzięć zmierzających do ograniczenia występujących zagrożeń – dodaje.

Na koniec seniorzy zaopatrzyli się w materiały profilaktyczne „Bezpieczny senior” oraz materiały informacyjne stworzone przez policjantów słupskiej komendy policji wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Region Słupski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.