fot. policja

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli ponad 80 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 60 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z miejscowego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w mieszkaniu 41-letniego słupszczanina funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 80 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

– Cześć tytoniu spakowana już była w mniejsze paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. Znaleziony podczas przeszukania susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony i będzie stanowił dowód w postępowaniu przed sądem – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Policjanci zajmując się ta sprawa oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 60 tysięcy złotych – dodaje.

Zatrzymany 41-letni słupczanin został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.