fot. SOK

8 maja w Teatrze Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury zakończyły się eliminacje rejonowe do XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze. W tegorocznej edycji zwyciężyły: Kabaret Leśni Skauci ze Szkoły Podstawowej w Leśnicach oraz Grupa 8 Osób ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Słupsku.

fot. SOK
fot. SOK

W tegorocznej edycji konkursu, na deskach Ronda, zaprezentowało się 6 zespołów ze słupskich placówek oświatowych. Jury turnieju (Caryl Swift, Magdalena Płaneta i Małgorzata Sokołowska) miało niełatwe zadanie ocenienia bardzo różnorodnego w formie i tematyce materiału, który zaprezentowali młodzi aktorzy.

Werdyktem jury dwie nagrody wraz z nominacjami do dalszego etapu turnieju otrzymali: Kabaret Leśni Skauci ze Szkoły Podstawowej w Leśnicach za teatralność, różnorodność twórczą, oraz za zespołowość i współgranie z widzem oraz Grupa 8 Osób ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Słupsku za zespołowość, wyrazistość działań aktorskich i różnorodność środków teatralnych.

W kategorii szkół podstawowych wyróżnienia otrzymali: Grupa „FANINUDY” z SP nr 3 w Słupsku za zmaganie i próbę połączenia formy antycznej z młodzieńcza energią sceniczną oraz Grupa „Dziecięca kurtyna” ze SP nr 3 w Słupsku za współistnienie działań scenicznych z różnymi gatunkami muzyki. W kategorii szkół gimnazjalnych jury wyróżniło grupę ANIDOTUM z gimnazjum nr 5 w Słupsku za odważny pierwszy krok teatralny w zmaganiu się z literaturą piękną oraz za zespołowość, a także głos indywidualny oraz Grupę Pokolenia.pl z SOSW w Słupsku za humorystyczne podejście do braku magii we współczesnym świecie oraz za chęć wspólnego przetwarzania scenicznej rzeczywistości.

Aktorskie nagrody indywidualne otrzymali: Julia Świderska i Katarzyna Kos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.