fot. KMP Słupsk

Aleksandra Drzastwa uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku otrzymała wyróżnienie i pamiątkowy upominek od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Nastolatka w ubiegłym miesiącu będąc świadkiem wypadku drogowego, zatrzymała swój samochód i udzieliła pomocy ofiarom wypadku. To działanie z pewnością spowodowało, że nie doszło do większych rozmiarów tragedii.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Aleksandra Drzastwa za swoją wyjątkową-obywatelską postawę otrzymała gratulacje i wyróżnienia z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Ola jadąc obwodnicą Słupska była świadkiem wypadku drogowego. Widząc to zdarzenie drogowe, bez wahania zatrzymała swój samochód i dając sygnał o zaistniałym wypadku wstrzymała ruch innych pojazdów. To działanie z pewnością spowodowało, że nie doszło do większych rozmiarów tragedii. W trakcie jej interwencji wykazała się ogromnym opanowaniem i fachowością z zakresu pomocy przedmedycznej. Jak ustalili będący na miejscu wypadku policjanci, dziewczyna nie dopuściła aby ktokolwiek z osób postronnych przed przyjazdem Policji i karetek pogotowia ratunkowego, zmienił ułożenie poszkodowanego dziecka leżącego na jezdni.

– Dzisiaj wiemy, że dzięki tej interwencji chłopiec żyje i dochodzi do zdrowia. W tym wypadku drogowym ucierpiało łącznie pięć osób w tym dwójka małych dzieci – powiedział Andrzej Szaniawski, Komendant Miejski Policji gratulując i wręczając upominki licealistce.

Komendant, podkreślili także wyjątkowe zachowanie uczennicy, wskazując aby dla rówieśników było ono normą i wzorem do naśladowania. Słowa uznania i listy gratulacyjne przekazano rodzicom jak i dyrekcji szkoły.

– Szanowni Państwo, możecie być dumni, że Ola wykazała się wyjątkową odwagą cywilną i pokazała jak należy postępować w takich sytuacjach – mówił komendant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.