fot. KMP Słupsk

Od 4 maja rozpoczyna się kolejna już piąta edycja badań „Poczucie bezpieczeństwa publicznego i ocena pracy Policji”. 70 ankieterów – studentów z Akademii Pomorskiej w Słupsku zadawać będzie pytania losowo wybranej grupie 1000 mieszkańców Słupska. Każdy ankieter, posiada imienny identyfikator oraz legitymację studencką.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Tegoroczne, piąte już badania „Poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny pracy Policji” są cyklicznym przedsięwzięciem prowadzonym od 2006 roku. Ankieterzy, którymi podobnie jak w poprzednich edycjach są studenci Akademii Pomorskiej ze Słupska, dysponują zestawami pytań dotyczących poczucia bezpieczeństwa mieszkańców tego miasta.

– W tym roku od 4 do 18 maja na ulice Słupska wyruszy blisko 70 studentów, którzy do dyspozycji mają 1000 ankiet. Ta próba badań, prowadzona na niewielkiej jednak części tego blisko 100 tysiącznego miasta, w sposób naukowy wskaże jak kształtuje się poziom subiektywnego odczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Słupska – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Wyniki badań poznamy już za kilak miesięcy. Wpływają one znacząco na poprawę bezpieczeństwa oraz poziom ładu i porządku na terenie miasta Słupska. Mieszkańcy oceniając pracę Policji w ten sposób przyczynią się zarówno do poprawy jej efektywności ale także coraz lepszego wizerunku. Badania takie pokazują także obszary bezpieczeństwa, w których należy usprawnić działania służb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.