fot. wikipedia

24 kwietnia w murach Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego 22a odbędzie się I Słupski Festiwal Historyczny. W programie m.in. pokaz mody od starożytności do początku XX wieku, rekonstrukcje broni i okrętów z I wojny światowej oraz spotkanie z reżyserem filmów dokumentalnych Lechem Fabiańczykiem. Festiwal potrwa cały dzień. Wstęp wolny.

mat. prasowy
mat. prasowy

Jakiś czas temu studenci postanowili reaktywować Koło Naukowe Historyków AP.  Jak widać nie chcieli zamknąć się w czterech ścianach, ale oprócz typowo naukowej działalności, chcą wyjść do ludzi i opowiedzieć im o historii, tej części historii, która każdego z nich z osobna pasjonuje. Tak narodził się I Słupski Festiwal Historyczny.

Zobacz więcej: <<< Studenci promują Akademię Pomorską poprzez wykłady >>>

– Zebraliśmy grupę ludzi nie tylko należącą do naszego koła, czy wykładowców, ale także ludzi prywatnych oraz kilka instytucji regionalnych, które pomagają nam w organizacji Festiwalu. Niewątpliwie to nie jest ostatnie z naszych przedsięwzięć, ale przede wszystkim mamy zamiar kontynuować i rozszerzać program Festiwalu w następnych latach – mówi Szymon Smentek, jeden z organizatorów Festiwalu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację pod numerem tel. 784-363-563.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.