mat. prasowy

Słupska biblioteka złożyła wniosek do ogólnopolskiego projektu „Tablety w Twojej bibliotece” i się opłaciło, bo wszyscy goście biblioteki mogą teraz korzystać z nowoczesnych tabletów. Na konkurs wpłynęło 651 wniosków, oceniała je 12 – osobowa Komisja. Tablety w ilości 1262 trafiły do 318 bibliotek.

mat. prasowy
mat. prasowy

Konkurs „Tablety w Twojej bibliotece” zorganizowany został przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

– Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli udostępnić naszym użytkownikom urządzenia, które są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek – mówi Danuta Sroka, dyrektor biblioteki.

– Urządzenia zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. Jednak zanim to nastąpi czeka nas bibliotekarzy udział w szkoleniu „iPady w Bibliotece” – mówi Beata Balcerzak z działu informacji i promocji biblioteki.

Tablety otwierają przed użytkownikami świat ogromnych możliwości multimedialnych. Do jego eksploracji bibliotekarze zapraszają wszystkich serdecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.