fot. nadesłane

W sali widowisko-sportowej w Jezierzycach już po raz dziesiąty panie z Kół Gospodyń Wiejskich przystąpiły do rywalizacji. Hala wypełniła się nie tylko publicznością, ale też miłą atmosferą, a duch rywalizacji udzielił się wszystkim obecnym. Z edycji na edycję uczestniczki zaskakują gości nie tylko dobrą kuchnią, ale także ciekawymi pomysłami i poczuciem humoru.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Uroczystego otwarcia jubileuszowej imprezy dokonali: Czesław Elzanowski – Kierownik Działu Specjalistów Branżowych i Administracji Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Słupsku, Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski oraz Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier.

W tym roku w jury zasiedli: Zbigniew Babiarz Zych – Przewodniczący- Starostwo Powiatowe, Zenona Mazurczyk –Pomorska Izba Rolnicza, Marzenna Mazur –Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego oraz Jan Rozenek reprezentujący Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego/Słupsk.

O zwycięstwo i tytuł laureata tegorocznego turnieju ubiegały się koła: z Lubuczewa, Bierkowa, Kukowa, Łebienia, Borzęcina, Stowięcina oraz Kępic.

Swoich przedstawicieli gorąco dopingowała licznie zgromadzona na hali widownia, jednak ostatnie słowo należało do jurorów. Oprawę artystyczną turnieju zapewnił zespół muzyczny One Moment, wschodząca gwiazda muzyki disco polo z Ustki.

Koła gospodyń rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach: kulinarnej, planszy – widokówka mojej miejscowości, piosenki i prezentacji teatralnej w stylu gender, mody (w stroju biało-czerwonym) oraz tańca współczesnego.

W konkurencji kulinarnej wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Łebienia, najlepszą planszę przygotowało KGW Borzęcino, piosenka gender najlepiej wypadła paniom z KGW Kukowo, najładniejsze stroje miały panie z Łebienia, a najlepszy taniec współczesny wykonały gospodynie z Kępic. Grand Prix zdobyło KGW z Łebienia (gmina Damnica), którego przewodniczącą jest Pani Aneta Kulesza. Panie będą miały szansę powalczyć o kolejny sukces już 11 kwietnia w Tczewie, gdzie jako przedstawiciele Powiatu Słupskiego wezmą udział w Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Z okazji jubileuszu – X- lecia Powiatowego Turnieju KGW, słodki upominek w postaci tortu ufundował Bank Zachodni WBK, oraz piekarnia „Staropolska” ze Słupska- Państwa Chorąży, którym poczęstowano uczestników imprezy i publiczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.