mat. prasowy

Od soboty, 28 lutego do 31 maja w Zamku Książąt Pomorskich, w jednej z sal wystaw czasowych, oglądać będzie można ekspozycję poświęconą historii Słupska po 1945 roku, przedstawionej w nietradycyjny sposób – na reliefach medali. Medalierstwo stojące na pograniczu numizmatyki, rzeźby oraz złotnictwa jest współcześnie ważnym, choć nietypowym źródłem poznania.

mat. prasowy
mat. prasowy

Na wystawie zostaną zaprezentowane medale, plakiety, odlewy gipsowe, projekty oraz matryce medali powstałe od 1960 do 2014 roku.

– Wśród ponad 300 obiektów przedstawionych na ekspozycji znaleźć będzie można egzemplarze poświęcone między innymi słupskim firmom czy zakładom przemysłowym – obecnie funkcjonującym oraz tym, które przestały już istnieć, instytucjom kulturalnym i naukowym, imprezom kulturalnym, a także te upamiętniające ważne jubileusze w dziejach miasta oraz zasłużone osobistości. Wystawie towarzyszyć będzie ilustrowany katalog – mówi Katarzyna Pągowska, komisarz wystawy.

Wystawa „Słupsk w medalach” to pierwsza z cyklu zaplanowanych na 2015 rok ekspozycji, na których podziwiać będzie można zbiory Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.