fot. pgkslupsk.pl

PGK Sp. z o.o. w Słupsku, rozbudowując system selektywnej zbiórki odpadów u źródła, od 1 lutego 2015 r. wprowadziła możliwość bezpłatnego użyczenia pojemników na butelki typu PET dla zarządców nieruchomości zamieszkałych.

fot. pgkslupsk.pl
fot. pgkslupsk.pl

Możliwość wyposażenia nieruchomości w pojemnik na butelki typu PET przysługuje wszystkim zarządcom nieruchomości w Słupsku, którzy mają zawarte umowy z PGK na dzierżawę pojemników i chcą rozszerzyć prowadzoną na swoim terenie segregację o pojemniki wyłącznie do butelek typu PET.

– Pojemniki udostępniane będą na podstawie umowy, w której zarządcy będą mieli zagwarantowane bezpłatne użyczenie pojemnika i odbiór odpadów, natomiast PGK Sp. z o.o. wyłączność odbioru tych odpadów. Zarządca będzie musiał ponadto wyznaczyć miejsce i posiadać prawo do dysponowania terenem, na którym pojemnik zostanie zlokalizowany – wyjaśnia Mateusz Bilski, rzecznik prasowy PGK.

Do pojemników wrzucać będzie można wyłącznie butelki plastikowe typu PET (najpopularniejsze plastikowe butelki na napoje).

Ponadto wszystkie placówki oświatowe działające na terenie Słupska, które mają zawartą umowę (lub ją zawrą) z PGK Sp. z o.o. w Słupsku, mogą otrzymać w użyczenie komplet pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Jeśli władze placówki oświatowej wyrażą taką wolę i będą chciały w ten sposób edukować swoich podopiecznych, w ramach współpracy PGK dostarczy na teren szkoły zestaw pojemników, z których odpady będą odbierane nieodpłatnie.

Zarządców nieruchomości i przedstawicieli placówek oświatowych zainteresowanych ofertą zachęcamy do zgłaszania się do Biura Obsługi Klienta PGK przy ul. Szczecińskiej 112, tel. 59 841 43 85.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.