fot. GK

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w porozumieniu z Bałtycką Biblioteką Cyfrową przystąpiło do projektu „Wirtualizacja kulturowego dziedzictwa Pomorza 3D” realizowanego w ramach programu „Kultura+” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. GK
fot. GK

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa została utworzona dzięki projektowi złożonemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku w ramach programu Mecenat 2007 ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum w Słupsku jest jednym z pierwszych partnerów uczestniczących w projekcie.

Zobacz więcej: Trójwymiarowa książnica już wkrótce w bibliotece

– Obecne przedsięwzięcie, na które przeznaczono kwotę ok. 230 tsięcy zł, zakładało zakupienie odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest wykonanie zdjęć w 3D. Zaplanowano digitalizację 800 obiektów muzealnych, w tym 20 tzw. gigapanoram. Do bazy cyfrowej wprowadzane są eksponaty z różnych okresów historycznych, głównie naczynia cynowe, rzeźby, dawne przedmioty codziennego użytku a także obiekty, których na co dzień nie można ujrzeć na stałej ekspozycji – mówi Anna Sujecka, która sprawuję opiekę merytoryczną nad projektem.

Planowany czas ukończenia projektu to kwiecień 2015 r., jednak pierwsze efekty będzie można zobaczyć już w lutym na stronie Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.