fot. slupsk.pl

Głośna sprawa udzielania przez prezydenta Słupska ślubów trafiła na biurko wojewody. W związku z pytaniami kierowanymi do urzędu stanu cywilnego w Słupsku dotyczącymi tego czy prezydent Robert Biedroń może udzielać ślubów urzędnicy magistratu zwrócili się do wojewody Ryszarda Stachurskiego o interpretację przepisów.

Fot. slupsk.pl
Fot. slupsk.pl

– Wojewoda potwierdził, że wójt, burmistrz, prezydent miasta, będący z mocy prawa kierownikiem urzędu stanu cywilnego nie traci uprawnień do wykonywania funkcji kierownika urzędu stanu cywilnego w przypadku zatrudnienia innej osoby na stanowisko kierownika urzędu stanu cywilnego – mówią urzędnicy słupskiego magistratu. Dalej wojewoda tłumaczy także, ze kierownik urzędu stanu cywilnego oraz prezydent miasta mogą się wzajemnie zastępować w wykonywaniu czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego – dodają.

Podobny przypadek jest w gminie Smołdzino. Tam wójt gminy Arkadiusz Walach także udziela ślubów.

– Już pierwszego ślubu udzieliłem i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. Przed udzieleniem ślubu młodej parze miałem większą tremą niż przed pierwszą sesją rady gminy – mówi Arkadiusz Walach, wójt gminy Smołdzino. Dodaje, że z tego tytuły nie otrzymuję dodatkowego wynagrodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.