www.slupsk.pl

Urzędnicy słupskiego ratusza wyszli na ulicę. Bynajmniej nie z powodu protestu. Chcą się dowiedzieć co myślą o nich Słupszczanie. Mieszkańcy Słupska jako pierwsi w Polsce będą mogli sami zdecydować o godzinach urzędowania ratusza.

www.slupsk.pl
www.slupsk.pl

Urząd Miejski w Słupsku otwarty jest w tych samych godzinach jak większość urzędów w kraju. Wkrótce może się to jednak zmienić. Prezydent Słupska już kampanii wyborczej zadeklarował, że gdy będzie rządził miastem , urząd będzie przede wszystkim służył mieszkańcom. Robert Biedroń nakazał więc miejskim urzędnikom, aby wyszli zza biurek i zapytali mieszkańców co sądzą o ich pracy.

– Pytamy czy mieszkańcom odpowiadają godziny i dni pracy Urzędu Miasta. Jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi dotyczące naszej pracy – mówi Edyta Kobzdej z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Mieszkańcy, którzy zdecydowali się wziąć udział w ankiecie w zdecydowanej większości pomysłem są zachwyceni.

– Bardzo fajny pomysł. Myślę że nikomu nie chciałoby się pisać do Ratusza petycji w tej sprawie. A tak jak urzędnicy sami wyszli na ulicę jest szansa, że ktoś wysłucha zadnia mieszkańców – cieszy się jedna z mieszkanek miasta. – Nigdy z taką akcją się jeszcze nie spotkałem, ciekawa jestem jakie przyniesie rezultaty – dodaje inna.

Słupsk będzie pierwszym miastem w Polsce, gdzie to sami mieszkańcy zdecydują o godzinach pracy urzędów.

– Mieszkańcy zwracają nam uwagę , że Urząd powinien być otwarty być może w jedną sobotę w miesiącu. Jeden dzień w tygodniu powinien być też otwarty znacznie dłużej. Nawet do 19tej – tłumaczy Androlika Chabowska z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Urzędnicy ratusza już zaczynają się obawiać czy przypadkiem nie będą musieli pracować w soboty. Władze Słupska zapewniają jednak, że bez względu na wynik ankiety, miasto nie będzie łamać przepisów prawa pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.