Andrzej Sapiński nowym dyrektorem szpitala w Słupsku

14 stycznia 2015r. | Drukuj

We wtorek Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o powierzeniu Andrzejowi Sapińskiemu obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Swoją funkcję będzie pełnił od 16 stycznia 2015 r.

fot. archiwum

fot. archiwum

Andrzej Sapiński jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1977-1991, w Zespole Opieki Zdrowotnej w Lęborku (obecnie Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej  w Lęborku), pracował jako lekarz, następnie lekarz anestezjolog, a od roku 1991 pełnił funkcję dyrektora placówki. W latach 1990-1994 był radnym i członkiem Zarządu Miasta Lęborka, a w latach 1994-1998 radnym i przewodniczącym Komisji Zdrowia i Rodziny Rady Miasta Lęborka. Od 1998 do 2002 roku pełnił funkcję radnego Sejmiku i  przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

W SPS ZOZ w Lęborku wdrożył pakiet InfoMedica, jako zintegrowany system informatyczny. Kierowany przez niego szpital zdobył wiele nagród i wyróżnień przyznanych m.in. przez UNICEF i WHO, wielokrotnie w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali magazynu Rzeczpospolita „Bezpieczny Szpital” zajmował 1. miejsce w województwie pomorskim, a w 2014 roku został finalistą w kategorii ogółu szpitali – 9. miejsce w  Polsce wśród najlepszych szpitali pod względem opieki medycznej wg rankingu „Rzeczpospolitej”.

W 2002 roku Andrzej Sapiński otrzymał Złotą Odznakę Związkową – przyznaną przez Radę Krajową Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia. W 2003 i 2009 roku  został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Uzyskał tytuł „Menedżera Pomorza 2008”, przyznany przez Radę Regionalną Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku pod patronatem Wojewody Pomorskiego, nagrodę główną w kategorii placówek publicznych „Menadżera Rynku Zdrowia 2012” i wyróżnienie w kategorii „Menedżer Roku 2013 w Ochronie Zdrowia”. W 2009 roku zdobył główną nagrodę Lęborski Lew w kategorii „Osobowość” – Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze