fot. policja

Policjanci ze Słupska odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek.

fot. policja
fot. policja

Szczególnie w okresie poprzedzającym „sylwester” obserwuje się wzrost liczby stoisk i punktów handlowych, w których można kupić tego typu niebezpieczne materiały. W związku z tym, dbając o bezpieczeństwo słupszczan policjanci z Komendy Miejskiej Policji, odwiedzali punkty handlowe, w których odbywa się przedsylwestrowa sprzedaż petard i ogni sztucznych.

– Podczas tych działań prewencyjnych, funkcjonariusze apelowali do handlowców o rozwagę i rozsądek przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Policja apeluje także, aby podczas odpalania fajerwerków i petard nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

– zanim odpalisz petardę zapoznaj się z instrukcją,

– nie trzymaj w dłoni zapalonej petardy,

– nie kieruj jej w ludzi ani w budynki,

– jeśli po zapaleniu lontu petarda nie działa, nie podchodź i nie sprawdzaj z bliska co się stało.

Pamiętajmy:

-kupujmy petardy w sprawdzonych sklepach, a nie na ulicznych straganach i bazarach,

-fajerwerki dopuszczone do sprzedaży powinny mieć instrukcję w języku polskim określającą zasady bezpiecznego użytkowania, a także nazwę producenta lub importera oraz znak dopuszczenia produktu do sprzedaży. Na opakowaniu powinna być data ważności produktu,

-nie odpalajmy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby.

Ważne: – nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.