fot. KMP Słupsk

Kolejny już II Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano na ulicach Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują klasy policyjne. Puchary i nagrody uczestnikom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Barbara Zakrzewska, mł insp. Tomasz Majkowski Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku oraz insp. Jacek Gil Komendant Szkoły Policji w Słupsku.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Promocja samodzielności, kreatywności młodzieży i ruch fizyczny to główne założenia jakie postawił przed sobą organizator II Słupskiego Patrolu Szkół Mundurowych w Słupsku. Gospodarzem i zarazem inicjatorem akcji byli uczniowie słupskiego „Mechanika”.

Udział w zawodach wzięli reprezentanci klas policyjnych słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak sami o sobie mówią, chcą w przyszłości zostać policjantami i służyć społeczeństwu. Rywalizacja podzielona była na dwie części. Pierwszą, rozpoczął test sprawnościowy w hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdżą przy słupskim „Mechaniku”. Zadanie polegało na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód. Jego elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji.

Po części sportowej każdy zespół wyruszał na ulice Słupska ze specjalną mapą o naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. W ramach konkurencji „Patrol w mieście” każdy zespół miał do pokonania 11 kilometrową trasę, na której znajdowały się punkty kontrolne ze specjalnymi lampionami. Każdy patrol musiał dotrzeć do punktów w kolejności, która została określona na mapie. Punkty zawierały określony kod literowy, który należało wraz z czasem dotarcia wpisywać na kartach kontrolnych. Jedna z konkurencji odbyła się na strzelnicy przy ul. Orzeszkowej, gdzie zawodnicy oddawali strzały z broni pneumatycznej.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się wieczorem w siedzibie „Mechanika” przy ulicy Niedziałkowskiego. I i III miejsce zdobyły drożyny Szkoły Mechanicznej, natomiast II miejsce zdobył Zespół Szkół Informatycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.