bgi.com.pl / wizualizacja

Sopocki dworzec oraz jego otoczenie zmieniają swoje oblicze. Wczoraj nad kompleksem dworcowym zawisła wiecha co oznacza, że cały jest już zadaszony. Dworzec będzie gotowy w połowie przyszłego roku.

bgi.com.pl / wizualizacja
bgi.com.pl / wizualizacja

Nowy dworzec w Sopocie powstaje na miejscu starego wyburzonego w zeszłym roku. Będzie on zintegrowany z zespołem budynków biurowo-handlowo-usługowych. Przebudowie ulegną również okoliczne ulice. Dzięki temu prosto z pociągu podróżni będą wchodzić na zagospodarowany plac wyłączony z ruchu kołowego, prowadzący wprost na ul. Bohaterów Monte Casino. Ten dwupoziomowy plac miejski będzie stanowić centralną część kompleksu z elementami małej architektury, zielenią miejską, interaktywną fontanną oraz ogródkami kawiarni i restauracji. W tym miejscu planuje się też budowę garaży podziemnych oraz parkingu naziemnego.

Poza dworcem, biurami i punktami gastronomicznymi w zespole budynków powstanie również hotel. Pracę w kompleksie ma znaleźć około 400 osób.

Budowla powstaje w ramach umowy podpisanej z miastem na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestorem jest Bałtycka Grupa Inwestycyjna. Koszt przedsięwzięcia to 100 mln złotych. Sopocki dworzec ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.