mat. prasowy

Trwa policyjna akcja edukacyjna „Pozwól do siebie dojechać”. Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, policjanci sprawdzają czy budynki są właściwie oznakowane i oświetlone. Prawidłowe oznakowanie nieruchomości skraca czas dojazdu służb ratunkowych do osób potrzebujących pomocy. W sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie, liczy się każda sekunda.

mat. prasowy
mat. prasowy

Policjanci prowadzą na terenie województwa pomorskiego akcję informacyjno -edukacyjną pod nazwą „Pozwól do siebie dojechać”. Akcja ma na celu uświadomienie właścicielom i zarządcom nieruchomości, że właściwe oznakowanie i oświetlenie budynków skraca czas dojazdu służb ratowniczych. Od poniedziałku dzielnicowi ze Słupska sprawdzają czy właściciele, administratorzy, dozorcy i użytkownicy nieruchomości przestrzegają przepisów dotyczących prawidłowego oznakowania budynków. Do działań włączyli się również policjanci zespołu ds. nieletnich, którzy przeprowadzą akcję informacyjną dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

W trakcie spotkań mundurowi przypomną o europejskim numerze alarmowym 112 oraz rozdadzą ulotki. Przypominamy, że obowiązek właściwego oznakowania posesji spoczywa na jej właścicielu wynika to z artykułu 64 kodeksu wykroczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.