mat. prasowe

Norweski Tritec otwiera nową fabrykę w Podstrefie „Redzikowo” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

mat. prasowe
mat. prasowe

Firma Tritec, z kapitałem norweskim, od 2002 roku działa w Polsce w branży metalowej, w tym m.in. w produkcji konstrukcji stalowych wykorzystywanych w obszarach offshore i maritime. W celu poszerzenia swojej działalności i usprawnienia procesu produkcyjnego firma w ekspresowym tempie 9 miesięcy wybudowała nowy zakład w Podstrefie „Redzikowo” Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach ekspansji firma Tritec w Słupskiej SSE zainwestowała blisko 8 mln zł i zatrudnia 46 osób. W przyszłości Zarząd firmy planuje dalszą rozbudowę firmy.

2 października odbyła się uroczysta inauguracja działalności nowego zakładu firmy Tritec Polska Sp. z o.o. w Redzikowie. Na uroczystość wielkiego otwarcia przybyło wiele osobistości, w tym przedstawiciele zarządu Tritec AS z Norwegii, Ambasady Królestwa Norwegii z Warszawy, Innovation Norway, regionalnych i lokalnych władz samorządowych, a także klienci, poddostawcy i partnerzy firmy Tritec.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji naszej fabryki w Regionie Słupskim. Obecnie, oprócz zakładu produkcyjnego w Słupskiej Strefie, w ramach Tritec Engineering działamy także w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Prowadzimy tam prace nad dwoma innowacyjnymi projektami: Jack Pack – zestaw podnośnikowy do przemieszania kontenerów) i Rapid Purge Technology – technologia oczyszczania zbiorników gazowców – mówi Bjørn Kverneland, Prezes Zarządu Tritec.

– Obecnie jesteśmy w fazie dynamicznego rozwoju naszej firmy. Nowy zakład w Słupskiej Strefie otwiera nam nowe możliwości. Obecność Tritec w specjalnej strefie to także szansa na tworzenie kooperacji z innymi firmami z regionu – mówi Pani Katarzyna Wołejko, Prokurent firmy Tritec.

– To nasz kolejny projekt inwestycyjny z kapitałem skandynawskim realizowany w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomiczniej. Widzimy duży potencjał w nawiązywaniu współpracy z przedsiębiorcami skandynawskimi dla których Pomorze jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania i nawiązywania kooperacji biznesowych – Mirosław Kamiński, Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzający Słupską SSE.

Podczas inauguracji firma Tritec została uhonorowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodą Gryfa Pomorskiego.

Podstrefa Redzikowo Słupskiej SSE jest w fazie intensywnego rozwoju. Do tej pory zainwestowali tu: „AJ Fabryka Mebli” Sp. z o.o. ze Szwecji – producent mebli oraz „TG-Dnalop” Sp. z o.o. – kanadyjski producent przyjaznych środowisku łożysk ślizgowych. Wkrótce otwarte zostaną dwie kolejne fabryki z kapitałem polskim: „Euroledlighting” Sp. z o.o. – producent systemów oświetleniowych LED i „BranQ” Sp. z o.o. – przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.