mat. prasowy

Dla upamiętnienia wszystkich muzyków, zwłaszcza tych ze Słupska i regionu Słupskiego, których nie ma już z nami, w sobotę 25 października o 19.00 gwiazdy zagrają w Słupskim Ośrodku Kultury, podczas tradycyjnych Zaduszek Muzycznych. W tym roku na scenie SOK-u wystąpią Button Band, Elżbieta Dębska oraz Open Blues. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Słupskim Ośrodku Kultury.

mat. prasowy
mat. prasowy

Ten wyjątkowy wieczór rozpocznie formacja Button Band. Grupa świetnie znana słupskiej publiczności, skupia w swoich szeregach muzyków, tworzących od wielu lat muzyczną historię naszego miasta.

Po nich na scenie wystąpi Elżbieta Dębska – aktorka, kompozytorka a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Szerokiej publiczności znana zapewne z filmów i seriali. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze. Z Maciejem Zembatym nagrała kilka płyt z balladami Leonarda Cohena. Przez wiele lat mieszkała i tworzyła w Paryżu. Współpracowała z takimi muzykami jak: Khalil Chahine, Richard Bonnet, Philippe Javelle, Mauro Serri, Eriq Tiitaming, Sal Bernardi i wielu innymi. Podczas sobotniego koncertu zaprezentuje między innymi utwory Leonarda Cohena oraz Janis Joplin.

Ukoronowaniem wieczoru będzie występ formacji Open Blues z Torunia. Zespół zadebiutował na polskiej scenie bluesowej niedawno, bo w 2010 roku. Jednak ich historia zaczęła się już dwa lata przed właściwym debiutem. W skład Open Blues wchodzi pięciu muzyków związanych z Nocną Zmianą Bluesa, Ireną Jarocką, Banaszak & the Best, Justyną Steczkowską, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect , czy grupą Tortilla. To, co ich łączy, to przede wszystkim pasja i miłość do bluesa. Na swoim koncie mają dwie płyty. Utwór grupy „Seta w ryja”, pochodzący z płyty o tym samym tytule znalazł się w wydawnictwie zbiorowym „Antologia Polskiego Bluesa III”, w gronie największych legend polskiej muzyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.