fot. hotel-magnolia.pl

Tworzyć sztukę dla innych, jako dar. Dar, który wraca do nas, jako sztuka. To wyzwanie, które podjęła słupska artystka Katarzyna Tomasiak, w swoim najnowszym projekcie „Alchemia Daru”. Dzięki niemu słupszczanie sami staną się artystami i darczyńcami, twórcami i odbiorcami.

fot. hotel-magnolia.pl
fot. hotel-magnolia.pl

Podstawową ideą projektu jest przygotowanie podarku. Nie musi być on kosztowny, ale musi być przemyślany i wyrażać to co chcemy przekazać, nawet w najprostszych środkach. Jeżeli mamy wiele do przekazania możemy przygotować kilka podarków. Jedynym ograniczeniem jest wielkość, która musi zamknąć się w pakunku o rozmiarach maksymalnych 30x30x30 cm. Podarki należy owinąć szarym papierem lub gazetą oraz przewiązać sznurkiem. Jest to ważne ponieważ każdy twórca/darczyńca, także otrzyma podarek niespodziankę.

Dzieła zostaną rozdane i zaprezentowane podczas „I wernisażu” 18 października 2014 r. o godz. 13.00 w Czerwonym Spichlerzu.

Tam też odbędzie się kolejna część projektu „Alchemia Daru”. Każdy podarek, który znajdzie swojego nowego właściciela, zostanie z nim sfotografowany. Wizerunki artystów trafią do katalogu, zaprezentowanego następnie podczas „II wernisażu”, który odbędzie się w Mikołajki 6 grudnia 2014 r., także w Czerwonym Spichlerzu.

Swoje prace/dary można zostawiać do 16 października w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 lub w Zespole Szkół Technicznych Drzewniak przy ul. Szymanowskiego 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.