fot. Marcin Gacek/CC/Wikimedia

Dobra informacja dla wielbicieli górskich wędrówek. Od grudnia droga w Bieszczady stanie się łatwiejsza. PKP Intercity wznawia bezpośrednie połączenie z Gdyni do Zagórza.

fot. Marcin Gacek/CC/Wikimedia
fot. Marcin Gacek/CC/Wikimedia

Z gdyńskiego dworca można było bezpośrednio dojechać w Bieszczady jeszcze na początku XXI wieku. Choć podróż trwała długo, można ją było odbyć w komfortowych warunkach, bez konieczności przesiadania się. Potem jednak kolej stopniowo zaczęła wycofywać się z eksploatacji niezelektryfikowanych i wymagających modernizacji tras na Podkarpaciu. Z rozkładu usunięto więc także pociąg z Gdyni do Zagórza. By dostać się na bieszczadzkie połoniny turysta z Pomorza albo musiał wybrać dojazd samochodem, albo planować długotrwałą i wymagającą wielu przesiadek podróż autobusową. Teraz ma się to zmienić.

Wraz z wejściem w życie w grudniu nowego rozkładu jazdy, PKP Intercity reaktywuje połączenie z Gdyni do miejscowości Zagórz, nazywanej bramą do Bieszczadów. – Będzie to grupa wagonów kursujących z pociągiem TLK „Monciak” na trasie z Gdyni przez Iławę, Warszawę, Kraków i Rzeszów. Pociąg pojedzie codziennie, a podróż potrwa około 16 godzin – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.