mat. prasowy

Monodram „Od przodu i od tyłu” wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego z rolą Mateusza Nowaka został wybrany najlepszym spektaklem na 12. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie.

mat. prasowy
mat. prasowy

Spektakl, prezentowany był po raz pierwszy w Teatrze Rondo 27 marca br. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Przedstawienie powstało w kooperacji z DDK Lublin.

Jest to sceniczna adaptacja powieści Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu” w opracowaniu Stanisława Miedziewskiego i Mateusza Nowaka.

Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej pracy Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.

Gratulujemy!

Redakcja Gazety Kaszubskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.