fot. GK

Słupsk oficjalnie dołączył do grona 71 europejskich miast, które cieszą się tak prestiżowym wyróżnieniem jakim jest Nagroda Główna Rady Europy. Nietuzinkowa nagroda przyznawana jest od ponad 60 lat. Dotychczas tylko 3 polskie miasta otrzymały taką nagrodę, są to: Gdynia, Częstochowa oraz Katowice.

fot. GK
fot. GK

W trakcie sesji radni przez aklamację przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Słupsk do Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy z siedzibą w Ankarze. Po sesji wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, wpisali się także do księgi pamiątkowej Miasta Słupska.

Po sesji, uroczystości przeniosły się przed ratusz gdzie Axel Fischer oficjalnie wręczył Maciejowi Kobylińskiemu, prezydentowi miasta Nagrodę Europy. Przewodniczący Podkomisji ds. Nagrody Europy mówił jak ważna jest to statuetka i jak wiele pracy trzeba było włożyć, aby ją otrzymać. Oprócz nagrody Axel Fischer wręczył prezydentowi czek na kwotę 10 tysięcy euro, za które słupska młodzież będzie mogła pogłębiać wymianę z miastami partnerskimi.

Po oficjalnej części uroczystości, parada radości powędrowała ulicami miasta. Świętowanie zakończyło się pokazem fajerwerków oraz koncertami muzycznymi.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.