Pogoń zremisowała w Trzebielinie ze Startem Miastko

04 września 2014r. | Drukuj

Z nadziejami na przełamanie do Trzebielina gdzie „domowe” spotkanie rozgrywa Start Miastko jechała drużyna Pogoni Lębork.  W ostatnim dziesięcioleciu w konfrontacji Pogoń – Start siedmiokrotnie wygrywali lęborczanie, dodając do bilansu jeden remis. Po sobotnim meczu w statystykach pojawił się drugi remis, bo mecz na neutralnym terenie zakończył się wynikiem 1:1.

[youtube_sc url=http://youtu.be/3yqq-wLpXkM]

Drużynę Pogoni szczególnie w formacjach ofensywnych trapią kontuzje. Od meczu z Polonią po uderzeniu w kolano nie gra Konrad Czeszewski. Z kolei Damian Formela podczas gierki na treningu tak nieszczęśliwie zderzył się z bramkarzem Labudą że uszkodził staw skokowy. Po dramatycznym faulu w Garczegorzu powoli do siebie dochodzi bramkarz Paweł Krasiński. Dziś w Miastku z lekką kontuzją na ławce cały mecz przesiedział Wojtek Musuła, w składzie zabrakło także napastnika Jędrzeja Waczkowskiego.

– Mecz nie zachwycił. To były w naszym wykonaniu słabe zawody i szanujemy remis – podsumował spotkanie trener Pogoni Sobiesław Przybylski.

Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i w przekroju spotkania prezentowali się lepiej od zespołu Pogoni, stwarzając więcej sytuacji bramkowych. Na posterunku był jednak Patryk Labuda, który mocno napocił się w tym spotkaniu. Bramka dla Startu padła w 20 minucie, kiedy to po stracie w środku pola zawodnik gospodarzy Artur Rzepiński uderzył celnie z prawej strony boiska.

Wyrównanie padło w 75 minucie. Pogoń długo rozgrywała piłkę, futbolówka kilkukrotnie krążyła w okolicach pola karnego Startu, aż w końcu nieoczekiwanie wpadła „za kołnierz” Dobrowolskiego. Wrzutkę zamienioną golem przypisano Mateuszowi Sychowskiemu.

Start Miastko – Pogoń Lębork 1:1 (1:0)

bramki: 1:0 Rzepiński (’20), 1:1 Sychowski (’75)
Start: Dobrowolski – Śliżewski, Kapica, Kłaczyński, Czerwiński (60′ Goman), Szłapiński (73′ Świąder), Bryndal, Szuta, Koniuszek (80′ Żak), Husejko (75′ Żukowski), Rzepiński
Pogoń: Labuda – Pionk (’65 Paweł Labuda), Jasiński, Kochanek, Wesserling, Bach, Janowicz, Miszkiewicz, Sychowski, Stankiewicz, Byczkowski


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze